Ankara Göz Doktoru


+A A-


Ankara Göz Doktoru

Göz rahatsızlıkları ihmale gelmeyen hastalıklardandır. Ankara göz doktoru konusunda pek çok uzmana sahip illerimizden biridir. Göz bozuklukları çoğunlukla gözlük ve lenslerle giderilir. Lensler ve gözlükler takıldığında kişilerin göz sorunlarını en aza indirir. Gözlük numaralarının git gide aşağı düşürülmesi hedeflenir. Tedavinin başarılı olması bu faktör ile bağlantılıdır. Gözlükler ve lensler tedavi edici etkiye de sahiptirler.

Kimi zaman bu yöntemler yeterli gelmez. Bazı göz hastalıklarında veya tedavi için geç kalınmış durumlarda cerrahi operasyon yapılması gerekebilir. Bu operasyonlar alanında uzman göz doktorları tarafından gerçekleştirilir. Katarakt göz ameliyatı buna örnek olarak gösterilebilir.

Dünya genelinde uzman göz doktorlarının en son kullanılmaya başladığı tedavi ise lazer tedavisidir. Ankara göz doktoru uzmanları arasında lazer tedavi alanında uzmanlaşmış olanlar da mevcuttur. Lazer teknolojisi çeşitli alanlarda olduğu gibi tıp alanında da hayatımızı kolaylaştıran bir teknolojidir. Göz hastalıkları için lazer tedavilerde etkili sonuçlar alınmaktadır. Ankara göz doktoru hekimlerimiz tarafından uygulanan pek çok lazer tedavi yöntemi vardır. En sık sorulanları hakkında bilgi almak isterseniz yazının devamını okuyabilirsiniz.

Göz Lazer Tedavileri

ILasik Tedavisi

ILaasik tedavi reşit olmuş ve göz tedavisine ihtiyaç duyan her birey için uygulanabilmektedir. Gözlük ve lensleri kullanmak istemeyen hastalar tarafından da tercih edilmektedir.

ILasik tedavisinin gözlük numarasında yıl içerisinde ilerleme olmayan hastalar için uygulanması uygundur. Aksi takdirde ILasik lazer tedavisi sonrası da ilerleme mümkün olabilmektedir.

Peki tedavi hangi nasıl uygulanmaktadır? Kornea üzerinde yapılacak işlem bıçak kullanılmadan gerçekleştirilmektedir. Tek seansta astigmat, hipermetrop, miyop hastalar için ameliyat gerçekleşir.

Anestezi işlemi damla anestezi ile yapılmaktadır. Genel anestezi yapılmaz. Gözün açık olması gerekmektedir ve genel anestezi gerektirecek kadar uzun süren bir işlem değildir. İşlem 5-15 dakika arasında tamamlanır. Acısız bir ameliyat sürecidir. Ameliyat sırasında gözü oynatmak ameliyata engel olmaz. ILasik ile göz tedavisi süreci hızlandırılır.

Ameliyat sonrasında gün içinde ağrılar yaşanabilmektedir. Bu ağrılar en fazla 6 saat kadar sürmektedir. ILasik tedavisi sonrası gündelik hayatınıza devam edebilirsiniz.

Göz Kuruluğu IRLP Işık Tedavisi

Göz kuruluğu tedavi edilmezse çok daha ciddi göz problemlerine kapı aralayacak bir hastalıktır. Görme kaybına kadar gidebilecek önemli bir sorundur. Gözde yapışkan bir akıntı oluşuyorsa, kızarıklık ve aşırı yanma hissi ile karşı karşıyaysanız göz kuruluğu yaşıyor olma ihtimaliniz yüksektir. Lens takarken gözün aşırı bir hassaslık sergilemesi, gözde karıncalanmalar, batmalar olması da göz kuruluğunun belirtisidir. Gözünüzde sürekli bir yorgunluk hissi olması bu belirtileri tamamlar. Bunlardan birkaçı varsa göz uzmanlarından randevu alıp danışmanız gerekir

IRLP Işık tedavisi, göz kapaklarına jel sürülerek uygulanan bir lazer tedavisidir. İki dakika kadar sürmektedir. Fakat seanslara yayılması gerekir. İki hafta ara ile 3 veya 4 seans uygulanmalıdır.