Ankara Göz Estetiği


+A A-


Ankara Göz Estetiği

Estetik ameliyatlar teknolojinin gelişmesi ile birlikte yaşlanmaya savaş açtığımız operasyonlardır. Estetik, yüz ve vücutta yapılan işlemler için ortak kullanılan isimdir. Kimi Ankara göz estetiği doktorları cerrahi kimi ise medikal göz estetiği konusunda uzmanlaşmıştır.

Göz estetiği operasyonları yüz estetiği kapsamına giren işlemlerdir Göz estetiklerinin pek çok çeşidi vardır. Göz estetiği mutlaka uzman göz doktorları tarafından yapılmalıdır. Ankara göz estetiği uzmanı doktorlar arasında alanında tecrübeli olan pek çok hekim bulunmaktadır. Göz gibi hassas bir organın çevresinde veya kendisi üzerinde yapılacak işlemler için doktor seçimi çok önemlidir.

Göz Çevresi Estetiği

Estetik ameliyatlar günümüzde sıklıkla tercih edilen operasyonlardır. Estetik ameliyatlar genel olarak estetik kaygı ile yapılmaktadır. Yaşlanmanın etkileri estetik ameliyatlar ile azaltılmak istenmektedir.

Göz çevresi estetiği ise hem tedavi hem görünümü iyileştirme amaçlı yapılabilmektedir. Göz çevresi estetiği pek çok alana yayılmaktadır. En çok kırışıklıklar için tercih edilmektedir. Yaş ilerledikçe ortaya çıkan göz çevresi kırışıklıkları görüntüsüne dikkat eden kadın ve erkekleri rahatsız etmektedir.

Botoks

Botoks, en çok bilinen estetik ameliyat yöntemlerindendir. Genellikle yüz bölgesinde uygulanır. Göz çevresinde yapılacak botoks tedavisini bir göz doktorunun üstlenmesi elzemdir. Göz çevresi de göz sağlığı açısından önem taşır. Botoks işlemi göz anatomisini bilen bir doktor tarafından görme yetisine zarar vermeyecek bir biçimde gerçekleşmelidir.

Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağı estetiği hem cerrahi operasyonlarla hem de lazer teknolojisiyle gerçekleştirilebilmektedir. Göz kapakları, göz çevresi yaşlandıkça sarkma ve kırışıklıklara yer açabilmektedir. Cerrahi estetikte alt ve üst göz kapaklarında dikiş izleri oluşmaktadır. Fakat bu dikiş izleri göz çizgileri arkasına gizlenmektedir. Çok yakından bakılmadığı takdirde anlaşılmamaktadır. Cerrahi göz kapağı estetikleri genellikle ilerleyen yaşla birlikte uygulanmaktadır.

Ameliyatsız göz kapağı estetiği işleminde hastaya genel anestezi uygulanmamaktadır. Uygulama yapılacak bölgeye lokal anestezi uygulanır. Lazer ışınlarıyla birlikte bölgede kabuk oluşması sağlanır. Bir iki hafta arası bir sürede kabuklar soyulmaya başlar. Yeni deri ortaya çıkar. Dikiş izi olmayan bir tedavi yöntemidir. Cerrahi estetiğe göre daha pratiktir. Medikal estetik uzmanları tarafından gerçekleştirilir.

Göz kapakları her zaman estetik kaygı ile estetik işlemlere tabi tutulmaz. Göz kapaklarında oluşan bazı sorunlar görme bozukluklarına sebep olabilmektedir. Göz kapağı düşüklüğü bunun bir örneğidir. Göz kapağı düşüklüğü, göz kapağındaki kasların gücünü yitirmesiyle oluşur. Göz kapağı gözün bir kısmını veya tamamını kapatarak görüş bozukluklarına zemin hazırlar.

Doğuştan getirilen bir hastalık olabildiği gibi yaşlanmayla birlikte de ortaya çıkabilmektedir. Göz kapağı düşüklüğü ciddi cerrahi müdahale gerektiren bir hastalıktır. Cerrahi operasyon sonrası göz kaslarının bu sorunu giderilmektedir. Görme ve görünüş bozuklukları bertaraf edilmektedir. Ankara ilinde oturan hastalar Ankara göz estetiği araştırması yapmaktadırlar. Ankara’da hem cerrahi hem cerrahi olmayan yöntemlerle göz estetiği yapan pek çok uzman doktor bulunmaktadır.