Askeri Öğrenci Alımı Göz Sorunu


+A A-


Askeri Öğrenci Alımı Göz Sorunu

Harp Okulları alım ilanları verildikten sonra pek çok göz dereceleri konusunda şartları merak etmeye başladı. Bu konu hakkında adaylar için göz derecelerine bakıyoruz. Sağlık yönetmeliklere bakılarak alınan bilgileri sizlere sunuyoruz. Düzeltme uygulamaları ile her iki gözde görüş durumu ayrı ayrı tam olmak şartıyla 1 diyoptriye kadar miyopi ve hipermetropi olması gerekir. Bununla beraber 90 derecelik iki eksen arasında bulunan kırılma farkı ise 1 diyoptriyi geçmemiş olan astigmat öğrenciliğe engel olmaktadır. Öğrenci adaylarında düzeltme uygulaması sayesinde her iki gözde görmeler ayrı ayrı olma şartı ile 3 diyoptriye olmak üzere miyopi ve hipermetropi olması gerekir. 90 derecelik iki eksen ara bölgesinde kırılma kusurları arasındaki fark 3 diyoptriyi geçmemiş olan kişiler öğrenci adaylığına başvurabilir.

Göz Sorununu Nasıl Gideririm?

Lazer ameliyatları 1980’li yıllarından beri uygulanan güvenilir bir tedavidir. Eragöz hastanesi yıllardır lazer tedavisi başarı ile yapabilmektedir. Lazer tedavi uygulamaları doğru şartlar içerisinde uygun hastalara yapılması durumunda güvenli bir uygulamadır. Bu süreç içerisinde önemli konulardan bir tanesi olan göz yapınız dikkate alınmaktadır. Bu uygulama ile doğru lazer teknolojisi kullanılarak tedavi süreci belirlenmektedir. Bu planlama uygulamaları ile gidilmesi durumunda, gözleriniz tekrar ilerlemektedir. Lazer ameliyat uygulamaları ortalama olarak 5-10 dakika sürmektedir. Ameliyat sonrası hafif yanma ya da sulanma ortaya çıkabilir. Ertesi gün kontrole çağrılmanız durumunda kontrol sonrası sosyal hayatınıza dönüş yapabilirsiniz. Bir sonraki kontrollerinizde ise ameliyattan hemen sonra 1 ay içinde beklenmeye başlanırsınız. Gözlük ve lenslerin yaratmış olduğu problemlerden tamamen kurtulabilirsiniz. Sabahları ya da gece uykunuzdan uyandığınız zaman saati rahatlıkla görebilirsiniz. Spor aktiviteleri içerisinde rahatlık ve daha yüksek başarı sağlayabilirsiniz. Denizde veya havuz içerisinde yüzmeniz sırasında etrafı net görebilirsiniz. PRK ve lasek tedavi uygulamalarında da lasik tedavisinde yer aldığı gibi genel olarak 6 – 8 derece oranına kadar miyop, 4 dereceye kadar ve hipermetrop tedavisi yapılmaktadır. Daha yüksek derecede bulunan gözlük numaraları konusunda fakik göz içi lens operasyonları uygulanmaktadır. Askeri öğrenci alımı göz sorunu yaşamanız durumunda hemen Eragöz hastanesini ziyaret edebilirsiniz.

In addition phone tracker online of celltrackingapps.com/ to audio ads, the streaming music service will also contain the mobile ads iad currently sells.