Bekçi Alımı Göz Sorunu


+A A-


Bekçi Alımı Göz Sorunu

Mahalle ya da çarşı bekçisi adayları seçimlerinde, bilindiği gibi EGM sağlık şartları yönetmeliği hükümleri adaylara sunulmaktadır. İlgili yönetmeliklere göre öğrenci seçimleri uygulanmakta ve rapor alınmaktadır.  Bu yönetmeliklerde çarşı ve mahalle bekçi adaylarının sağlık durumlarının değerlendirilmesi konusunda bekçi konusunda hangi hususlara dikkat edilmesi gerektiği detaylı olarak açıklanır. Mahalle bekçiliğine aday olan kişiler, EGM sağlık şartları yönetmeliklerinde A dilimi sağlık şartlarına uygun şekilde olması gerekir. Adaylardan bu şartlara uymaları beklenmektedir. Bu makalemiz içerisinde bekçi alımları konusunda aranılan göz şartları konusunu açıklamaya çalışacağız. Göz şartlarında miyoplarda–2 diyoptriyi, hipermetroplarda + 1 diyoptriyi geçmemesi gerekir.  Mikst astigmat sorunlarında transpozisyon sonrası değerlere göre işlemler uygulanmaktadır. Düzeltme uygulamalarından sonra her iki gözde de görme güçleri toplam olarak en az 20’de 16 olmak zorunda olması gerekir. Görme gücü 15 olan kişiler elenmektedir. Düzeltmeden hemen sonra gözün görme gücü düzeltmeden sonra tam olması gerekir.

İstenilen Özellikleri Nasıl Sağlarım?

Uzun süredir uygulanan klasik lazer tedavi uygulamalarında gözünüze dokunması gerekmektedir. Bu durum lazer operasyonlarını tercih eden hastalar üzerinde tedirginliğe yol açmaktadır. TransPRK adı verilen lazer yöntemi bu durumu engellemektedir. Bu yöntemle uygulanacak olan lazer tedavilerinde göze cihaz teması olmamaktadır. Hastaların, uzakta yer alan bir ışık kaynaklarına saniyeler içerisinde bakması tedavinin yapılması önemlidir. Klasik tedavi uygulamaları arasında yer alan LASIK ve intraLASIK uygulamalarında gözde yer alan kornea dokuları özel bir lazerle tedavisi yapılmaktadır. PRK uygulamalarında ise gözün ön tarafı alkol kullanılarak kazınır ve sonra tedavi uygulanır. No Touch Laser uygulamalarında bunlar uygulanmamaktadır. Bu işlemde uzakta yer alan bir ışık kaynağına 50 saniyeden az bir süreyle bakmak yeterli olacaktır. Bu uygulama, LASIK tedavisinden sonra görülebilen ve ektazi isminde, ameliyata bağlı ilerleyen kornea incelmesi sıfıra kadar indirilmektedir. Ayrıca, LASIK ve femto-saniye uygulamalarında göze zorunlu olarak yapılan vakum (emme) halkasının neden olması retina yırtılması riskini kaldırmaktadır. Bekçi alımı göz sorunu yaşamanız durumunda Eragöz hastanesini ziyaret edebilirsiniz. Detaylar için sizde bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

The news could be worse, however, noted meredith help me write my essay phillips, a researcher from the university of california, admission essay help topadmissionessay.com los angeles, who has extensively studied test-score differences between white and black students.