Polis Alımı Göz Sorunu


+A A-


Polis Alımı Göz Sorunu

Polis olmayı düşünen adaylar sağlık açısından en fazla çekindikleri konunun başında göz şartları yer almaktadır. Polis olmayı düşünen adaylar genel olarak korkutmasının nedenleri arasında gözlerdeki bozukluklar ve renk körlük sorunlarıdır. Bu yazımızda da polislik alımı için göz şartlarını inceleyeceğiz. Polis meslek yüksek okulu sınavları içerisinde ilk göz muayenesi bilindiği gibi mülakata girildiği zaman göz testi yapılmaktadır. Mülakat günü yapılacak olan göz testlerinde sadece renk körlüğüne bakılmakta ve renk körü olunması durumunda sonraki aşamaya geçilmemektedir. Mülakat aşaması içerisinde göz testini geçmiş olan adaylar sınavlarda başarılı olmaları durumunda intibak eğitimi esnasında detaylı renk taramasına girecektir. Bu tarama sırasında gözlerin kaç derece olarak yer aldığına ve herhangi bir görme probleminin olmadığına bakılır. Bu aşama içerisinde adaylardan gözlerinin 2 derece üzeri bulunmaması şartı istenir. Bu şartları taşımamış olan adayların raporları olumsuz verilir.

Nasıl Düzeltilir?

Miyop, hipermetrop ve astigmat hastalarına bu tedavi uygulanabilir. Uzak ve yakın görme problemi olan hastalar bu tedavi için aday olmaktadır.  Özellikle kornea yapılar ince olan ve kornea yüzeyi normal durumlardan daha dik bulunan detaylarda No Touch Laser tedavisi uygulanır. No Touch Laser tedavi uygulamaları, sadece anestetik damla damlatma uygulamaları ile yapılır ve uygulama esnasında hasta ağrı duymamaktadır. Tedavi esnasında gözlere herhangi bir cihaz teması olmamakta, lazer cihazları üzerinden çıkan ışıklarda da göze doğrudan tedavi yapılmaktadır. Tedaviden sonra gözlerin kapatılması gerekmemektedir. Hastalar iki gözünü de açık tutarak evlerine gidebilmektedir. Uygulama, aynı tedavi esnasında iki göze birden yapılmaktadır. Hastalar evlerine ulaştıktan sonra 36 saat süreyle göz üzerinde batışma, kızarma, ışıklardan rahatsız olma ve televizyonlarda yer alan küçük yazıları bulanık görme türü görülebilir. Tedavilerden sonraki dördüncü günde ise hasta bilgisayarda çalışma ve otomobil kullanmaya başlamaktadır. Halk arasında kartal gözü adı ile bilinen wavefront uygulamalarında, göz içerisinde yer alan ışık saçılmaları ve sapmaları ölçülmektedirLazer tedavileri de buna göre ayarlanmaktadır. Wavefront tekniğiyle Polis alımı göz sorunu yaşıyorsanız Eragöz hastanesini ziyaret edebilirsiniz.

 

The bezels around the screen cellspyapps.org/autoforward/ are far too large, and apple should have no problem slapping a 13 inch panel in there.