Subay Astsubay Alımında Göz Sorunu


+A A-


Subay Astsubay Alımında Göz Sorunu

Askeri liselerin kapanması ile beraber Harp Okulları için başvuran adaylar eğitim görebilmektedir. Bu sayede lise mezunu adaylar Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde yer alan rütbeli şekilde görev alma fırsatı vermektedir. Türkiye’de askerlik kutsal mesleklerden sayılmalarından dolayı gençlerden de Milli Savunma Üniversitesi’ne yoğun talep gelmektedir. Binlerce aday MSÜ bünyesi içerisinde eğitim görüp rütbeli subay olmayı istemeleri durumunda sadece belirlenmiş olan kriterlere uyanlar ve istenilen puanları almış olan adaylar MSÜ için başvurabilmektedir. Doğal şekilde kontenjan uygulaması olmasından dolayı sadece en uygun adaylar MSÜ tarafından kabul edilmektedir.

Düzeltme ile her iki göz üzerinde görme durumları ayrı ayrı tam olmak şartı ile 1 diyoptriye kadar miyopi ve hipermetropi kabul edilmektedir. 90 derecelik iki eksen arasında yer alan kırılma kusuru farkı 1 diyoptriyi geçmemiş olan astigmatizmalar öğrenciliğe engel olmamaktadır. Silahlı kuvvetlerine bağlı fakülteler içerisinde eğitim gören öğrenci adayları üzerinde düzeltme ile her iki göz üzerinde görmeler ayrı ayrı tam olmak şartı ile 3 diyoptriye kadar miyopi ve hipermetropi kabul edilir.

Göz Sorunu Nasıl Düzeltilir?

No Touch tedavi uygulamalarında bıçakla ya da lazerle kesi yapılmamaktadır. Tedavi esnasında göze vakum uygulanmamaktadır. Gözden disk kısmında doku parçası çıkarılmamaktadır. Bu tedavi uygulamalarında, göze hiçbir cihaz teması yer almadan göze dokunulmadan lazer hizmetlerinden yararlanmaktadır. Tedavi esnasında gözlerine dokunulmasını istememiş olan kişiler için ideal bir çözüm oluşturmaktadır. No Touch uygulamalarının diğer yöntemlerden farkları arasında, ince kornealı gözlere de uygulanmaktadır. Kornea kalınlıkları 500 mikrondan daha ince yer alan gözlere bile No Touch yöntemi yapılabilir. Bu uygulama ile miyopi ve hipermetropi düzeltmesi yapılmaktadır. Daha önceleri katarakt ameliyatı geçiren ve göz içi lensi takılan ancak göz numaraları sıfırlanamamış hastalar bu yöntemden yararlanabilir. No Touch uygulamalarından sonra gözde darbeye karşı bir hassasiyet gelişmemektedir. Tedaviden üç gün sonra, insanların boks yapması bile mümkün olmaktadır. Bunun nedeni tedaviyle kornea dayanıklılıklarında bir azalma olmamaktadır. Subay astsubay alımında göz sorunu yaşıyorsanız Eragöz hastanesine başvuru yapabilirsiniz.

 

 

 

In other words, make the macbook http://trymobilespy.com/ spy app without target phone air just one device, a bezel-less 13 incher.