Uzman Çavuş Alımı Göz Sorunu


+A A-


Uzman Çavuş Alımı Göz Sorunu

Türk Silahlı Kuvvetleri uzman erbaş alımlarında spor ve sözlü mülakatlar tamamlandıktan sonra sağlık kontrolleri konusunda tam teşekküllü devlet hastanelerine sevk edilirler. Uzman erbaş adayı ile ilgili olarak her türlü sağlık kontrolleri yapılmaktadır. Uzman erbaş adayı olan kişilerin en çok merak ettiği konular arasında göz muayenesi gelmektedir. Uzman erbaş adayları göz doktoruna gitmeden ilk olarak göz ölçüm cihazı üzerinde diyoptri ve astigmat değerleri ölçülmektedir. Göz dereceleri tam olarak ölçüldükten hemen sonuçlar elinize verilmektedir. Sonuçları kağıtları ile doktor kontrolüne gidebilirsiniz. Uzman erbaş adayları göz muayenelerinde başarılı olabilmesi adına istenilen derecelere sahip olması gerekir. Göz derecesi 3 diyoptriye kadar miyopi ve hipermetropiye izin verilmektedir. Sağ göz için 3, sol göz için 3 olarak yer almak üzere toplam 6 dereceye kadar izin verilmektedir.

İstenilen Göz Kriterini Nasıl Karşılayabilirim?

No Touch PRK ya da lasek gibi yüzey tedavi uygulamaları genel olarak kornea kalınlığı lasik tedavisi konusunda yeterli olmayan gözlerde uygulanmaktadır. Bu hastalarda gözlük numaralarında ilerlemenin durması ve hastaların 18 yaşını doldurmaları gerekir. Miyop, astigmat ve hipermetrop tedavileri konusunda uygulanacak olan lazer tedavisinde ihtiyaç duyulabilecek kornea dokusu kalınlığı kusura göre değişmektedir. Kornea kalınlık oranları 500 mikronun altında yer alan kişiler üzeirnde genellikle lasik uygulanmamakta ve yapılacak düzeltmenin miktarlarına göre tedavi uygulanmaktadır. Yüzey tedavi uygulamalarında lasik tedavisinden farklı şekilde kornea tabakası üzerinde flep kaldırma işlemi yapılmamaktadır. Bu sayede flep nedeniyle komplikasyonlar görülmemektedir. Yüzey tedavi uygulamalarında korneanın en dışında yer alan epitel hücreleri temizlenmektedir. Temizleme uygulamalarından sonra gerekli düzeltme işlemleri kornea doku bölgesine direkt olarak uygulanmaktadır. Standart yüzey tedavi uygulamalarında basit kırma sorunları miyop, astigmat ve hipermetrop tedavi edilir. Bununla beraber kişiye özel ve HD kalitesinde görüntü elde edebilmek için wavefront lazer tedavisi yüzey alana uzman doktor tarafından uygulanmaktadır. Uzman çavuş alımı göz sorunu yaşıyorsanız hemen Eragöz hastanesini ziyaret edebilirsiniz. Göz hastanesinde yapılacak başarılı operasyon ile uzman çavuş mülakatlarına girebilir ve bu şanlı görevi yürütebilirsiniz.

 

The service will reportedly be free of cost, but will include display ads, and according to a new report today, audio best phone spy apps ads as well.