Uzman Erbaş Alımı Göz Sorunu


+A A-


Uzman Erbaş Alımı Göz Sorunu

Türkiye’de en fazla tercih edilen meslekler arasında bulunan Türk Silahlı Kuvvetlerinde her sene asker alımı gerçekleştirmektedir. Uzman Erbaş rütbesine pek çok kişi başvurmaktadır. Ülkemizin genç nüfusa sahip olması ile birlikte hem kutsal hem de kendi geçimini sağlamak için uzman erbaş alımları gündemde yer almaktadır. Uzman erbaş adayları için göz ölçümünden alınacağı sonuç ile göz doktoru muayenesine giriş yaparak sırasıyla önce renk körlüğü testinden geçmektedir. Renk körlüğü testini başarılı bir şekilde geçtiği zaman ise projeksiyon yardımı sayesinde yansıtılacak harfleri okumaya başlamaktadır. Harfleri doğru şekilde okuyabilen adaylar sağlam raporu almaktadır. Göz dereceleri 3 diyoptriye kadar miyopi ve hipermetropi derecesine izin verilir. Sağ göz için 3 ve sol göz için 3 olmak üzere gözler üzerinde altı dereceye kadar izin verilmektedir.

Göz Değerlerini Karşılamak İçin Uygun Tedavi

No touch lazer uygulaması yüzey tevabileri üzerinde aynı lasik tedavisinde yer aldığı gibi excimer lazer teknolojisinden yararlanılır. Her iki uygulamada da insanlara özel wavefront tedavi işlemleri HD kalitesinde görüş elde etmenize yardımcı olur. Her iki operasyon işlemi ile gözler damla ile uyuşturularak yapılmakta ve operasyon sırasında ağrı ortaya çıkmamaktadır. Yüzey tedavileri sonrasında göz üzerinde 24 – 48 saat sürecek olan batma ve ağrı görülebilir. Bu rahatsızlığın seviyesini düşürmek için PRK ve Lasek tedavilerinde yumuşak kontakt lens takılmaktadır. Bu lensler ise doktor tarafından operasyondan 3 – 4 gün sonra çıkarılmaktadır. Uygulama sonrası görüş ilk bir hafta bulanık olabilir. İlk bir ay görüş üzerinde dalgalanmalar olmakta ve en keskin görüş 2 – 3 ay sonra tamamlanmaktadır. PRK ve lasek tedavileri genellikle 6 – 8 derece oranlarına kadar miyop, 4 dereceye kadar astigmat ve hipermetrop tedavilerinde uygulanmaktadır. Daha yüksek gözlük numaraları konusunda ise fakik göz içi lens operasyonları tercih edilir. Uzman erbaş alımı göz sorunu yaşıyorsanız ve göz problemlerinden başarılı bir şekilde kurtulmak istiyorsanız hemen Eragöz hastanesini ziyaret edebilirsiniz. Hastane içerisinde yapılan tüm uygulamalar başarılı bir şekilde sizlere ulaştırılmaktadır.

But I never imagined that when the letter finally came, it would demand best dissertation writing service that my students watch television.